VIII Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich

VIII Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich

Łódź, 28 września 2013

 

                                                rozet PTKS m                                            rozet SPSB m

VIII Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich, która odbyła się w sobotę, 28 września 2013 w Arabice w Łodzi, jak zwykle zgromadziła hodowców i miłośników szetlandów. Oprócz kucyków, które musiały przebyć jedynie parę kilometrów aby wziąć udział w wystawie, przyjechały też kuce aż z okolic Warszawy, Zawiercia, a nawet Szczecina. Wszystkie kuce były pięknie przygotowane i zaprezentowane.

Unikalną częścią wystawy był pokaz ujeżdżenia do muzyki w wykonaniu siedmioletniej Ani van den Broeck z Ośrodka Jeździeckiego w Płochocinie, która na swej karej klaczce Liza, mimo ich wspólnej kilkusetkilometrowej podróży wspaniale zademonstrowała swe umiejętności!

W wystawie wzięły udział kuce wpisane do Polskiej Księgi Stadnej Kuców Szetlandzkich zarówno hodowli krajowej jak i importowane w klasach dla kuców standard oraz mini w podziale na 4-letnie i starsze ogiery, klacze kare i kolorowe, młodzież 2 i 3-letnią oraz źrebięta.

Przed wystawą, w ramach przeglądu odbyło się licencjonowanie ogierów oraz identyfikacja i pomiary zgłoszonych wcześniej do PKSKS kuców.

W części wystawowej ocenę kuców przeprowadzono na płycie, po ocenie temperamentu przy prowadzeniu kucyka w ręku przez mini tor przeszkód składający się z wyznaczonej keglami serpentyny, przejścia przez płachtę i cofania. Następnie oceniano ruch w stępie i kłusie.

Kuce oceniał brytyjski sędzia pan Ian Spence, który przywiózł przekazane przez macierzystą księgę Shetland Pony Stud-Book Society w Perth rozetki dla zwycięzców.

Dziękujemy Państwu Bubasom z Arabiki za wszechstronną pomoc we współorganizowaniu wystawy i oczywiście przybyłym hodowcom, którzy dołożyli starań, by przepięknie pokazać swe kucyki.

Najlepszy kuc wystawy - Best in Show :

Klacz IMNO SUNSHINE hodowli Stadniny Kucyków Szetlandzkich Imno Shetlands

Sunshine1 best

Do pobrania wyniki VIII Ogólnopolskiej Wystawy Kuców Szetlandzkich - POBIERZ

Galeria zdjęć wykonanych przez Panią Barbarę Zalewską

© 2024 Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie.

Projekt i wykonanie: StudioAlfa.pl - Strony na Joomla